Pomoc

psychologiczna 

i

psychoterapia
 

Marek Bawolski - ZnanyLekarz.pl

BEZPŁATNIE!

Dla osób, które:
-  nie czują się jeszcze gotowe do korzystania z pomocy w "cztery oczy",
-  chcą zachować większą anonimowość,
-  mieszkają poza granicami kraju lub w miejscowościach, w których ograniczony jest dostęp do specjalistów,
-  nie mają czasu na jeżdżenie i/lub znajdują go tylko nocami, proponuję refleksję nad własnymi mechanizmami funkcjonowania w relacjach z ludźmi, w pracy,        w radzeniu sobie z rzeczywistością przez e-mail.

Chcąc skorzystać z porady mailowej proszę postępować według poniższych kroków:

Krok 1:

Przesłanie e-maila (korzystając z formularza kontaktowego na stronie lub ze swojej poczty na adres: mar.bawolski@gmail.com) z zaznaczeniem, z której z poniższych form pomocy chcecie Państwo skorzystać.

Krok 2:
Odsyłam informację o jego otrzymaniu i zapoznaniu się z treścią w ciągu 24 godzin. 

   

       - w przypadku Konsultacji E-mail – proszę opisać problem. Odpisując mogę poprosić o dodatkowe informacje, które posłużą dookreśleniu sprawy. Kolejne odpowiedzi przesyłam najpóźniej  do 24 godzin od otrzymania wiadomości w dni robocze i do 48 godzin w weekend.

 

         - w przypadku Diagnoz – wysyłam formularz pomocny w dokonywaniu opisu. Po odesłaniu opisu z informacjami przesyłam odpowiedź w ciągu 48 godzin od otrzymania wiadomości w dni robocze i do 72 godzin w przypadku otrzymania opisu weekend.

Proponuję różne możliwości do wyboru:
 

KONSULTACJE E-MAIL

          Zapraszam do kontaktu drogą elektroniczną, gdy macie Państwo pytania dotyczące problemów. Mogą one być związane z trudnościami życiowymi, o których wspominam na stronie, albo dotyczyć jeszcze innych spraw.

DIAGNOZA INDYWIDUALNA - FUNKCJONALNA


      Przesyłając drogą mailową opis swojego życia z zaznaczeniem obszarów, w których doświadcza ktoś problemów,  w odpowiedzi wskazuję podstawowe mechanizmy i zależności wpływające na to, że w danej sferze występują określone trudności.

Nie jest to zadanie łatwe. Trzeba poświęcić na nie trochę czasu (zajmuje kilka lub kilkanaście stron tekstu). Może się wiązać z przykrymi emocjami. W sytuacji, gdy ktoś ma bardzo duże trudności w życiu, nie jest w stanie tego zrobić z powodu siły emocji – są to wskazania do udania się po pomoc.

Zmierzenie się z takim zadaniem może być natomiast pierwszym etapem większego wglądu we własne życie i początkiem zmian. Otrzymując informacje z jakich powodów powstają trudności i w jaki sposób się one powtarzają w różnych sytuacjach, daję jednocześnie wskazówki dotyczące tego, co można robić by im zapobiegać.

Aby ułatwić refleksję nad sobą przesyłam po nawiązaniu kontaktu mailowego opis, wraz ze wskazówkami dotyczącymi treści, które powinny zostać zawarte           w takim „liście o sobie”. Są to tzw. obszary wywiadu, który jest zbierany podczas pierwszych rozmów w relacji terapeutycznej, pomocowej.

Po otrzymaniu odpowiedzi odpisuję w czasie 48 - 72 godzin, ponieważ wymaga czasu przeczytanie, postawienie diagnozy odnośnie mechanizmów    i zapisanie tego wraz ze wskazówkami do pracy nad sobą.

DIAGNOZA WYCHOWAWCZA

        Przesyłając drogą mailową opis trudności wychowawczych z dzieckiem lub nastolatkiem,    w odpowiedzi wskazuję mechanizmy         i zależności wpływające na przyczyny ich występowania. Podaję także wskazówki, dotyczące tego, co można robić by tym problemom zapobiegać.

            Również nie jest to dla Państwa zadanie łatwe. Trzeba poświęcić na nie trochę czasu. Może się wiązać z przeżywaniem przykrych emocji. Gdy okaże się dla kogoś zbyt trudne – jest to wskazanie do udania się po pomoc.

       Po nawiązaniu kontaktu mailowego przesyłam opis, wraz ze wskazówkami dotyczącymi treści, które powinny zostać zawarte w takim „liście  o kłopotach wychowawczych”.

 Po otrzymaniu odpowiedzi odpisuję w czasie 48 - 72 godzin, ponieważ wymaga czasu przeczytanie, postawienie diagnozy odnośnie mechanizmów  i zapisanie tego wraz ze wskazówkami do pracy nad sobą.

   Regulamin pomocy przez Internet. 

          1. Korzystać z pomocy e-mail mogą osoby powyżej 18 roku życia.

       2. Za każdym razem odpisuję informując, że otrzymałem i przeczytałem daną wiadomość (maksymalnie w ciągu 24 godzin), jak również proszę o potwierdzenie otrzymania i przeczytania wiadomości.

     3. W temacie maila proszę wpisywać daną kategorię, np. diagnoza indywidualna –  funkcjonalna, diagnoza wychowawcza lub konsultacja E-mail.

      4. W zakresie diagnozy indywidualnej - funkcjonalnej, diagnozy wychowawczej i konsultacji E-mail pomagam wyłącznie poprzez korespondencję E-mail (nie przez gg, czat, skype, itp.).

      5. W przypadku konsultacji E-mail proszę o w miarę możliwości dokładne opisanie swojego problemu, pytania oraz określenie czego Państwo oczekujecie. To pomoże i umożliwi mi lepsze, bardziej dokładne zrozumienie sytuacji i oczekiwań oraz ograniczy liczbę maili.

      6.    Należy korzystać z jednego adresu mailowego i nie zmieniać go w czasie naszej korespondencji chyba,  że zostanę o tym poinformowany - ułatwi nam to wzajemny kontakt.

      7.    Proszę zadbać o swoją anonimowość. Unikać pisania z miejsc, w których niepożądane osoby mogą mieć dostęp do korespondencji (zamierzony bądź przypadkowy).

        8.   Korespondencję z Państwem ograniczam do 3 wysłanych przeze mnie wiadomości z odpowiedziami merytorycznymi (wysłane przeze mnie potwierdzenia otrzymania wiadomości od Państwa nie są tu brane pod uwagę).

 

Pisząc do mnie akceptujecie Państwo powyższy regulamin.