Pomoc

psychologiczna 

i

psychoterapia
 

Marek Bawolski - ZnanyLekarz.pl

Pomocy online udzielałem na długo przed pandemią COVID-19. Lockdown i późniejsze obostrzenia spowodowały, że nawet dotychczasowi sceptycy tej formy udzielania pomocy, przestali ją kwestionować. Poniżej pozostawiam wcześniej wpisane informacje. 

 Dla osób, które:
            - mieszkają poza granicami kraju lub w miejscowościach, w których ograniczony jest dostęp do specjalistów,

- nie mają czasu na jeżdżenie,

- nie czują się jeszcze gotowe do korzystania z pomocy w gabinecie,

- chcą zachować nieco większą anonimowość,

proponuję refleksję nad własnymi mechanizmami funkcjonowania w relacjach z ludźmi, w pracy, w radzeniu sobie z rzeczywistością przez

Skype, WhatsApp.


Skype

Wystarczy podczas szukania osób na Skype wpisać marek.bawolski Wrocław Powinienem się pokazać ze zdjęciem, które znajduje się na stornie w zakładce „W skrócie”. Wówczas proszę wysłać informację/zaproszenie. Odpiszę, że ja to ja i możemy przystępować do umawiania terminu rozmowy - spotkania, pisząc do siebie.

WhatsApp
Jeśli wymienimy się numerami telefonów i będziecie mieli Państwo zainstalowaną aplikację WhatsApp, wówczas automatycznie będziemy "dodani" do swoich kontaktów w tej aplikacji. Wówczas można mnie odnaleźć szukając w kontaktach (m.in. po tym samym zdjęciu, które jest na stronie). Możemy pisać do siebie wiadomości i prowadzić rozmowy wideo korzystając z łącza internetowego - WiFi lub posiadanego pakietu danych komórkowych.


Messenger:

Wystarczy wpisać moje imię i nazwisko i poznacie mnie Państwo po zdjęciu - tym samym co na stronie. Nie korzystam z Facebook'a, więc tą drogą mnie nie można znaleźć.

Płatność.

Po sesjach - rozmowach.
Przelewem na konto (zgodnie z kwotami wymienionymi w zakładce "Cennik"). Przesyłam wówczas dane do przelewu, w tym numery SWIFT i IBAN dla osób mieszkających za granicą.
Przyjmuję też płatności w systemie PayPal.

Skuteczność.
Efektywność udzielania pomocy psychologicznej za pomocą rozmów wideo jest potwierdzona badaniami. Oczywiście, jak w przypadku klasycznej pomocy psychoterapeutycznej w gabinecie, nie będzie to skuteczne w sytuacji wszystkich osób. Są problemy, np. związane z bardzo poważnymi zaburzeniami osobowości, których przy pomocy internetu nie da się zmienić.

Z mojego doświadczenia wynika, że spokojnie można skorzystać z pomocy i zmieniać swoje życie w problemach związanych z nerwicą, depresją, kryzysami w związkach miłosnych, trudnościach w nawiązywaniu i utrzymywaniu znajomości, problemach rodzinnych i wychowawczych, kłopotach zawodowych.